Gry, gierki

Wpisy

 • piątek, 25 kwietnia 2014
  • Bogactwo sportu elektronicznego

   Nieolimpijska dyscyplina sportu elektronicznego zyskuje coraz szerszą rzeszę sympatyków. Przedmiotem działań graczy biorących udział w e-sporcie są oczywiście gry komputerowe. Może to być charakter rekreacyjny, ale głównie tym mianem określa się zorganizowane zawody, które przewidują nagrody dla najlepszych uczestników. 

   Mecze rozgrywane są na żywo i dostarczają ogromnych emocji publiczności, która ogląda zmagania np. na telebimach. Jest to odpowiednik tradycyjnego sportu, który niewiele się od niego różni, ponieważ poczucie sportowej rywalizacji jest w pełni zachowane. Podstawową różnicą jest brak jakiegokolwiek kontaktu fizycznego pomiędzy uczestnikami. 

   Są to niezwykle widowiskowe zawody, które przyciągają tysiące widzów. Z tego powodu, nie może dziwić fakt, że w sporcie elektronicznym istnieje duży potencjał biznesowy. Już teraz, możemy powiedzieć, że jest to dość bogata dyscyplina sportowa, co jest zasługą hojnych sponsorów. Są nimi najczęściej producenci sprzętu komputerowego - np. myszek czy słuchawek - którzy widzą w tym szansę na doskonałą promocję i akcję marketingową. 

   Trudno w to uwierzyć, ale finały mistrzostw w e-sporcie to ogromna impreza, na której wiele osób zarabia duże pieniądze. Zarabiają osoby, które wynajęły powierzchnię, zarabiają firmy, których logo wszędzie widnieje oraz gracze, którzy zdobywają nagrody pieniężne oraz materialne. Zarabiają także telewizje oraz serwisy internetowe, które na bieżąco relacjonują wydarzenia związane z zawodami. Prognozy wskazują więc, że sport elektroniczny będzie się nadal bogacił.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „Bogactwo sportu elektronicznego”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   grymus
   Czas publikacji:
   piątek, 25 kwietnia 2014 12:18
 • czwartek, 07 listopada 2013
  • Czy taktyka w grze kulki się liczy?

   Czy taktyka w prostych grach typu kulki się liczy? Czy ma to jakikolwiek sens by tak lekkiej formie rozgrywki?

   Po przeprowadzeniu analiz i testów na jednej z gier w kulki wyszło, że taktyka bardzo mocno wpływa na sposób gry i szanse odniesienia sukcesu. Prawidłowo dobrana sprawia, że gracz uzyskuje dużo lepsze rezultaty niż przedtem. Zła, że gorsze lub co najwyżej takie same.

    

   Jaka jest najlepsza?

   Każdy człowiek jest inny. Nie ma jednego prawidłowego sposobu na grę, ponieważ zostanie on wykorzystany inaczej przez różne osoby. Niemniej statystycznie jednym z najbardziej skutecznych okazało się "wgryzanie". Polega ono na zbijaniu kulek, które leżą jak najbliżej górnej części mapy. Czasem nawet trzeba "prześlizgiwać" się kulką między innymi aby dotrzeć głęboko.

   Temat może jest filozoficzny, ale z pewnością wielu graczom pomoże w otrzymywaniu lepszych rezultatów.

   Testy i analizy były powadzone na grach ze strony http://kulki24.pl. Są one publicznie dostępne, więc każdy może zweryfikować powyższy test.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   grymus
   Czas publikacji:
   czwartek, 07 listopada 2013 20:21
 • piątek, 22 lutego 2013
  • Pasjans - cudo natury

   Choć nie każdy z nas zdaje sobie z tego sprawę, gry logiczne są nieodłącznym elementem rozrywki w życiu większości z nas. Nie tylko skomplikowane, wymagające doskonałej koncentracji gry polegają na wytężeniu własnego umysłu.

   pasjansRównież powszechnie znany i lubiany pasjans, obecny na każdym komputerze, jest jedną z takich rozrywek. Niepozorna gra, która jest dołączana do systemów operacyjnych, zyskała taką popularność, że twórcy gier postanowili poszerzyć dostępne dla nas rozwiązania. Gry karciane typu pasjans, jak też te, w których zmierzymy się z innymi graczami, zyskały ogromną popularność serwisów rozrywkowych. W internecie odnajdziemy również serwisy organizujące turnieje oraz będące miejscem wirtualnych spotkań ze znajomymi w celu wspólnej gry. To pokazuje jak wielkim zainteresowaniem cieszą się gry logiczne i jak chętnie korzystamy z ich dobrodziejstw. Bez względu na rodzaj preferowanych rozgrywek, zapewniają one nam doskonałe możliwości ćwiczenia pamięci oraz rozwijania zdolności planowania oraz analizy.

   Wielu rodziców zachęca dzieci do gier tego typu. Dzieje się tak, ponieważ ten rodzaj rozrywki zapewnia poprawę wszystkich cech koniecznych do rozwoju intelektualnego najmłodszych. Jak pokazują badania prowadzone przez specjalistów, dzieci dla których gry logiczne stanowią ważny element rozrywki, cechują się lepszą inteligencją oraz osiągają lepsze wyniki w nauczaniu. Warto pamiętać, że nawet pasjans może stać się czynnikiem stymulującym nasz umysł do poprawy funkcjonowania. Gry logiczne to doskonałe połączenie przyjemnego z pożytecznym.

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   grymus
   Czas publikacji:
   piątek, 22 lutego 2013 10:51
  • Najlepiej jest grać w...

   Jeżeli szukają Państwo sposoby by zaznać relaksu, takiego, jaki zapewni oderwanie się od codziennych problemów, obowiązkowo muszą Państwo zapoznać się z ofertą, którą tworzą gry logiczne.

   gryDoskonałej jakości gry tworzone przez doświadczonych programistów, gwarantują sposobność doskonałej zabawy. Z myślą o Państwa wymaganiach gry tego rodzaju posiadają wspaniałą szatę graficzną, cechują się prostotą obsługi jak również wieloma poziomami trudności. Każda osoba, jaka zechce cieszyć się z możliwość, które zapewniają gry logiczne, zapewni sobie możliwość wyboru gier zgodnych z jej upodobaniami - np. kulki, mahjong, czy szachy. To właśnie te elementy, dla których serwisy internetowe oferujące gry online cieszą się tak znakomitym upodobanie, użytkowników w każdym wieku. Należy również zainteresować takimi pozycjami dzieci. To głównie gry logiczne pozwalają im na ogromny postęp w kształtowaniu wielu zdolności. Wybierając gry zgodnie z indywidualnymi zainteresowaniami, najmłodsi zapewnią sobie wspaniałą rozrywkę oraz ogromną porcję wiedzy, takiej jaka stanie się przydatna w życiu każdego z nich oraz w trakcie edukacji.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   grymus
   Czas publikacji:
   piątek, 22 lutego 2013 10:47
  • Nasze problemy

   Doskonałym sposobem na odcięcie się od problemów jakie dręczą nas na co dzień, są gry logiczne. To głownie one umożliwiają nam zapomnieć o nieustannych kłopotach, oferując równocześnie odrobinę na wypoczynek.Gwarantują nam one również doskonałe możliwości doskonalenia zdolności intelektualnych. Szeroki wybór gier, jaki odnajdziemy w internecie, da możliwość każdemu z Państw odnalezienie ofert doskonale dostosowanych do osobistych preferencji.

   gry logiczne

   Wbrew pozorom gry logiczne tworzą istotną część propozycji gier i cechują się stale rosnącym zainteresowaniem. Również dzieci i młodzież ochoczo korzystają z tych możliwości i czerpią satysfakcję z tego rodzaju rozrywki. Gry logiczne są idealnie dopasowane do oczekiwań internautów w różnym wieku, zróżnicowany poziom trudności jak też możliwość rywalizacji z innymi osobami, gwarantują satysfakcję. To głównie za ich pomocą wcielana w życie jest idea edukacji wykorzystując zabawę. Dzięki technologiom wykorzystanym w czasie ich projektowania, gwarantują ogólny rozwój intelektualny, polepszenie pamięci oraz umiejętności analitycznego myślenia. Oczywiście to jedynie wybrane zalety.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   grymus
   Czas publikacji:
   piątek, 22 lutego 2013 10:44